Intrebari frecvente +40 317 133333

Autoklass vine în întâmpinarea nevoilor clienților săi cu un nou serviciu de autoconstatare a daunelor în cazul unor accidente.

Astfel, în orice sucursală a grupului Autoklass, există un expert în evaluarea daunelor auto acoperite de polița CASCO, pentru ca dumneavoastră să nu mai fiți nevoit să vizitați societatea de asigurări. Tot ce trebuie să faceți este să apelați la unul din consultanții noștrii sau la numărul nostru de Call Center la 031 7110701 pentru o programare la cel mai apropiat punct de lucru Autoklass și ne vom ocupa de realizarea și finalizarea dosarului dumneavoastră de daune.

Actele și documentele pe care trebuie să le aveți asupra dumneavoastră la data programării stabilită prin call-center, necesare întocmirii dosarului de daună, sunt:

  • Constatarea amiabilă sau actele de la poliție – în original
  • Certificat de înmatriculare auto (talon)
  • Permis de conducere
  • Polița casco – copie
  • Împuternicire– în original, la dosarele de daună unde proprietarii sunt persoane juridice

Sucursale

Autoklass Bucuresti Sud

Splaiul Unirii 166 A, 040042 București

Mihai Barbulescu mihai.barbulescu@autoklass.ro
+40724 544743 
Mihai Ivanescu mihai.ivanescu@autoklass.ro
+04722 150516
Costin Hinculov
Director servicii post vanzare
costin.hinculov@autoklass.ro
+40731 034016

Autoklass Bucuresti Pipera

București Nord nr.18, Voluntari

Bogdan Crucianu bogdan.crucianu@autoklass.ro
+40731 790325
Sandu Enescu sandu.enescu@autoklass.ro
+40744 357241
Daniel Popescu
Director servicii post vanzare
dan.popescu@autoklass.ro
+40722 851599

Autoklass Bucuresti Chitila

Strada Rudeni, nr. 103, Oras Chitila, Judetul Ilfov

Georgian Tudor georgian.tudor@autoklass.ro
+4072 8130915
Bogdan Visescu bogdan.visescu@autoklass.ro
 +40727 811472
Sorin Nae
Director servicii post vanzare
sorin.nae@autoklass.ro
+40725.333.400

Autoklass Constanta

Bulevardul Aurel Vlaicu, nr. 133, Constanța

Iulian Manoliu iulian.manoliu@autoklass.ro
 +40726 719909
Ionut Berendei ionut.berendei@autoklass.ro
 +40726 292229
Catalin Cantaragiu
Director servicii post vanzare
catalin.cantaragiu@autoklass.ro
+40728 291588

Autoklass Ploiesti

Str. Ştrandului, nr. 61 A, Ploiești

Alexandru Dumitru alexandru.dumitru@autoklass.ro
+4072 8228869
Traian Postu train.postu@autoklass.ro
+4072 7811496
Viorel Nedelcu
Director servicii post vanzare
viorel.nedelcu@autoklass.ro
+4072 5681918

Autoklass Sibiu

Şoseaua Alba-Iulia, nr.69, Sibiu

Cristian Murgu cristian.murgu@autoklass.ro
 +40723 602715
Mihai Sima mihai.sima@autoklass.ro
+40723 602708
Radu Fogarosi
Director servicii post vanzare
radu.fogarosi@autoklass.ro
+40724 252361

Autoklass Timisoara

Str. Miresei nr. 5, Timișoara

Catalin Gherghina catalin.gherghina@autoklass.ro
 +40731 088656
Lucian Grecu
Director servicii post vanzare
lucian.grecu@autoklass.ro
+40721 269765

+40 317 133333

Societăți de asigurări partenere în procesul de autoconstare


Nu se deschid dosare de daună de tip autoconstatare pentru:

  • evenimente de tip furt, tentativă de furt, incendiu, inundație sau vandalism;
  • avarierea numai a jantelor și /sau a anvelopelor;
  • dosare de tip RCA
  • deschiderea de multiple dosare de daună

În funcție de societatea de asigurări la care aveți încheiată polița CASCO, condițiile contractuale limitează serviciul de Autoconstatare la o anumită sumă maximă. În cazul în care aceasta este depașită, veți fi direcționat către Centrul Constatări Daune.